Czech Musicians ShowCase

Rozhovor s presidentem Evropské hudební rady I. Smithem

11. 11. 2018 v Praze

Brožura ke stažení

Video záznam koncertů

15. a 16. 6. 2018, Janáčkova konzervatoř v Ostravě

Fotogalerie z workshopů

Workshopy doc. H. Kaupové a doc. J. Jiraského, 17.6.2018, Ostrava, Janáčkova konzervatoř
Aktivní účast: E. Kývalová, I. Pavlů, N. Uramová a P. Zemen

KAUPOVAKAUPOVAKYVALOVAKAUPOVAKYVALOVA1KAUPOVAKYVALOVA2KAUPOVAKYVALOVA3KAUPOVAKYVALOVAPAVLU1KAUPOVAKYVALOVAPAVLU2KAUPOVAKYVALOVAPAVLU3KAUPOVAKYVALOVAPAVLU4KAUPOVAPAVLU[více][méně]

Profily interpretů

MATĚJ ČÍP - cimbalom - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

MATĚJ ČÍP - cimbalom

(*1996)

Hru na cimbál začal na ZUŠ ve Valašském Meziříčí, pokračoval ve třídě Mgr. D. Skály, PhD. na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Připravuje se na studium cimbálu na vysoké škole v USA. Pravidelně se účastní mezinárodních soutěží v rámci MF cimbálu, ve Valašském Meziříčí, kde obsadil 1. místo v kategorii 18–30 let, v sólové hře na cimbál a získal zvláštní cenu poroty za provedení povinné skladby M. Slimáčka v r. 2017. V květnu 2018 úspěšně debutoval s Moravskou filharmonií Olomouc.

Aktivně organizuje cimbálové koncerty v okolí svého bydliště, na kterých také vystupuje, a zve si hudební hosty. Sólově a s cimbálovými muzikami hraje na Nocích kostelů v Hodslavicích a Novém Jičíně. Reprezentoval Cimbálovou asociaci České republiky, když účinkoval na Gala večeru 14. Světového cimbálového kongresu v Banské Bystrici jako jediný český cimbalista.

Program

 • J.Dadák - Koncertní etuda č4
 • Scillag - Tváře lesa
 • Janáček - Výběr Po zarostlém chodníčku
 • A Blown - Away Leaf arr.

Video záznam z koncertu

[více][méně]
METODĚJ DVOŘÁK - bass & double-bass tuba - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

METODĚJ DVOŘÁK - bass & double-bass tuba

(*1991)

Vystudoval Konzervatoř Brno, od r. 2015 pokračuje na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně, od r. 2017 na Hochschule für Musik Detmold (v rámci Erasmus programu).

Absolvoval kurzy u M. Culbertsona v Praze 2010, P. Halwaxe v Brně 2012, A. von Puttkamera v Detmoldu 2017. V r. 2010 zvítězil v Soutěži konzervatoří v Ostravě, v r. 2016 získal čestné uznání v Mezinárodní soutěži L.Janáčka v Brně a Cenu Opus musicum pro nejlepšího českého interpreta. V r. 2016 spolupracoval se Slovenským rozhlasovým orchestrem, od roku 2016 je členem Orchestrální akademie Filharmonie Brno, spolupracuje s Czech Virtuosi, SOSr Bratislava, ND Brno, Filharmonií Brno a mnoha komorními tělesy. V letech 2014 až 2017 pracoval jako učitel na ZUŠ Bohuslava Martinů v Poličce.

Program

 • Fraser - Tuba Concerto 2 věty
 • Vivaldi - Čtvero ročních dob Zima arr

Video záznam z koncertu

[více][méně]
ANEŽKA GEBAUEROVÁ - accordion - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

ANEŽKA GEBAUEROVÁ - accordion

(*1991)

Na Janáčkově konzervatoři v Ostravě vystudovala akordeon pod vedením dr. M. Halmové, v současnosti dokončuje magisterská studia u prof. J. Pichury a dr. P. Chołołowicze na Hudeb ní akademii Karola Szymanovského v Katovicích. Během studia účinkovala na mnoha koncertech jako sólistka i v rámci různých komorních uskupení klasické i pop hudby. V r. 2013 sólově vystoupila s Janáčkovou filharmonií, v roce 2015 pak jako členka orchestru na festivalu Varšavský podzim. Prezentovala tvorbu současných skladatelů na festivalu Hudební současnost (Musicollage) a spolupracovala s divadly (Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Těšínské divadlo) nebo společností Cirkus trochu jinak. V letech 2011 až 2017 doprovázela mužský vokální soubor Noach. Získala 2. místo Soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky (2007), 2. místo v soutěži Kleine Tage der Harmonika Klingenthal (2010), 1. místo v Lanciano Accordion festival (2010) nebo 2. místo v Mezinárodní akordeonové soutěži v Ostravě (2015).

Program

 • V.Chernikov - Nocturne
 • J.Laburda - Preludium
 • Angelis - Boite a Rhythm

Video záznam z koncertu

[více][méně]
ELIŠKA HEJHALOVÁ - flute - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

ELIŠKA HEJHALOVÁ - flute

(*1999)

K hudbě ji vedl od dětství dědeček J. Kopáček – klarinetista a emeritní člen České filharmonie. V minulosti získala 1. cenu v mezinárodní soutěži Novohradská flétna 2011, řadu cen v národních soutěžích. V letech 2011–2015 působila jako první flétnistka mezinárodního symfonického orchestru Europera. V roce 2016 vystoupila s Českou filharmonií v pražském rudolfinu pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. V červnu 2017 hrála na koncertech vítězů Concertina Praga (koncerty natáčel Český rozhlas Vltava).

V současné době maturuje na gymnáziu v roudnici nad Labem pod vedením profesora J. Pelikána, 1. flétnisty Národního divadla. Od září 2018 začne studovat na HAMU v Praze.

Program

 • J.S.Bach - Partita A moll
 • G.Enescu - Cantabile et Presto

Video záznam z koncertu

[více][méně]
VERONIKA HOLBOVÁ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

VERONIKA HOLBOVÁ - soprano

(*1989)

Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Fakultu umění Ostravské univerzity, od r. 2014 je v doktorském studiu tamtéž.

V r. 2007 získala 3. místo v Soutěži konzervatoří v Pardubicích a cenu za nejlepší provedení barokní árie, v r. 2010 1. místo v Pěvecké soutěži Leoše Janáčka v Hukvaldech, 2012 2. místo v Mezinárodní soutěži Imricha Godina Iuventus Canti na Slovensku a 3. místo v Musica sacra v Římě. V r. 2015 obdržela 1. místo v Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech.

V jejím operním repertoáru je např. Fiordiligi v Così fan tutte, rosina v Lazebníku sevilském, Violetta v Traviatě ad. Spolupracuje s českými operními domy a orchestry, byla angažována v Opeře v Lyonu. Pravidelně se účastní festivalu Les Musicales de Louvergny.

Program

 • G.Verdi - La Traviata, aria from Act 1 E strano, e strano Sempre libera

Video záznam z koncertu

[více][méně]
ADAM HONZÍREK - double bass - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

ADAM HONZÍREK - double bass

(*1997)

Od roku 2014 studoval na Konzervatoři Brno u Mgr. P. Klečky. Po prvním ročníku přestoupil na Konzervatoř Jana Deyla v Praze, kde je stále studentem P. Klečky.

S orchestrem PKF–Prague Philharmonia, kde je již po druhé členem Orchestrální akademie, hrál v nejrůznějších významných sálech (Suntory Hall Tokyo, royal Opera House Muscat v Ománu, Gasteig v Mnichově) a doprovázel špičkové sólisty (A.Netrebko, D.Chvo ros tovskij, M.Maisky, J.Kaufmann, S.Jo, S.Nakarjakov, I.Kahánek ad.).

Získal 1. cenu v Soutěži konzervatoří, 3. místo v soutěži Pro Bohemia v Ostravě, 1. cenu z národního kola soutěže Eurovision Young Musicians, 2. cenu v interpretační soutěži České filharmonie.

Program

 • G.Bottesini - Concert in B minor for double bass, 2nd movement Andante,
 • G.Bottesini - 3rd movement Allegro
 • M.Gajdoš - Capriccio in E

Video záznam z koncertu

[více][méně]
TADEÁŠ HOZA - baritone - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

TADEÁŠ HOZA - baritone

(*1994)

Aktuálně studuje zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením doc. Z. Šmukaře. Je laureátem mnoha pěveckých soutěží, jako je například Žerotín Olomouc (v roce 2015 absolutním vítězem), Písňová soutěž B. Martinů v Praze. V r. 2016 získal čestné uznání a dvě ceny za interpretaci písní – Cenu A.Dvořáka a Cenu G.Mahlera – na Mezinárodní pěvecké soutěži A.Dvořáka v Karlových Varech. V letech 2017 až 2018 absolvoval půlroční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni pod vedením prof. A.Scharingera, mistrovské kurzy například u I.Sylyi nebo D.Staponkuse. Účastnil se koncertů a přehlídek v Polsku, Bulharsku, Itálii, rakousku či Slovensku. V rámci Komorní opery JAMU nastudoval mimo jiné role Papagena (Kouzelná flétna), Satana (Slzy nože), rytíře (Mirandolina), básníka (Impresário v koncích) a Orfea (Orfeo ed Eurydice). Spolupracoval s dirigenty J. Kleckerem, r. Kružíkem, r. Válkem, V. Spurným, O. rózsou, P. Šnajdrem, Ch. Meierem a dalšími. V současnosti hostuje v Národním divadle Brno jako Čert vrátný a Maršálek (Čert a Káča), Vypravěč (Kocour v botách) a Narumov (Piková dáma).

Program

 • G.Donizetti - The Elixir of Love, aria Come Paride Vezzoso
 • W.A.Mozart - The Marriage of Figaro, aria Hai gio vinta la causa, Vedro mentr’io sospiro
 • B.Smetana - Jen jediná mé ženy krásná tvář
 • E.Korngold - Fünf Lieder, op.28, No.5 My Mistress Eyes

Video záznam z koncertu

[více][méně]
LUCIE KAŇKOVÁ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

LUCIE KAŇKOVÁ - soprano

(*1991)

Pochází z hudební rodiny a je držitelkou mnoha cen (např. vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, nositelkou 2. místa v American International Czech & Slovak Voice Competition v USA či 2. místa na Soutěži Nadace B.Martinů v Praze).

Po absolvování Pražské konzervatoře v houslové třídě D.Zárubové, nastoupila v roce 2013 do Operního studia ve švýcarském Bielu. V sezóně 2014/15/16 byla angažována v Theater Biel - Solothurn do rolí Kuch tíka v rusalce a Luigi v Donizettiho Viva la mamma. S těmito produkcemi odzpívala na 50 představení v různých švýcarských divadlech. Od r. 2014 je také oficiální sólistkou švýcarského orchestru de Genève-Lancy. V r. 2016 inscenovala vlastní operní projekt Ariadna od B.Martinů, ve kterém ztvárnila roli Ariadny ve švýcarském Bielu a Baselu. V budoucnu plánuje ve spolupráci s Nadací B. Martinů operu uvést i na území České republiky.

Od září 2016 pokračuje pod vedením Prof. B. Locher na Univerzitě v Luzernu ve studiu Master of Arts Solo Performance. V r. 2017 započala také doktorské studium na pražské Akademii múzických umění. Spolupracuje s českými a zahraničními orchestry a divadly. Od loňského roku pravidelně spolupracuje s KS G. Beňačkovou.

Program

 • G.Donizetti - Linda di Chamounix, aria Ah tardai troppo, O luce di quest’anima
 • B.Smetana - Samostatně vládnu já
 • S.Rachmaninov - Ne poj, krasavica, pri mne

Video záznam z koncertu

[více][méně]
ELLEN KLODOVÁ - violin - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

ELLEN KLODOVÁ - violin

(*1996)

Již v raném věku se zúčastnila mezinárodních soutěží Prague Junior Note, Kociánová houslová soutěž nebo Talents for Europe v Dolném Kubíně, ve kterých získala přední místa. Později na Janáčkově konzervatoři studovala i klavírní hru pod vedením MgA. X. Hranické.

V současnosti je studentkou 6. ročníku Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, obor housle, ve třídě profesora MgA. L. Capa a zároveň studuje ve 2. ročníku na Ostravské univerzitě pod vedením MgA. J. Vodičky.

Získala první místo v soutěži Prague Junior Note (2004), 3. místo v Mezinárodní soutěži B.Warchala (2005), Jaroslava Kociána (2006), první místo Soutěže konzervatoří v Brně, Mezinárodní soutěži komorní hry ve Vidnavě ad. Absolvovala mezinárodní mistrovské kurzy u P. Michalici a P. Šporcla. Sólově vystoupila s Janáčkovou filharmonií v Ostravě a Orchestrem Janáčkovy konzervatoře, sólově pak také v Polsku, Slovensku, Německu. Orchestrální praxi získala ve Středočeské filharmonii mladých pod taktovkou J. Bělohlávka, v Janáčkově filharmonii. Působí jako koncertní mistr na Janáčkově konzervatoři a také na Ostravské univerzitě. Před třemi lety se stala členem Milhaud tria, se kterým získali různá ocenění a vystupovali na koncertech v České republice i v Polsku.

Program

 • S.Prokofjev - Houslový koncert op19 D dur

Video záznam z koncertu

[více][méně]
PETRA KUJALOVÁ - organ - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

PETRA KUJALOVÁ - organ

(*1990)

Od roku 2005 studovala na Konzervatoři Brno u doc. Z. Nováčka. V roce 2008 se stala vítězkou 2. kategorie Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena v Opavě a získala zvláštní ocenění Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby P.Ebena. Od r. 2017 studuje na HF Janáčkovy akademie v Brně ve třídě doc. Z. Nováčka.

V r. 2014 byla na základě nahrávky vybrána na Mezinárodní varhanní soutěž v irském Dublinu. V r. 2014/2015 absolvovala v rámci projektu Erasmus zahraniční stáž na Académie supérieure de musique ve Štrasburku u prof. Aude Heurtematte. Navštívila mis trovské kurzy např. u O. Latryho, K. Owolabiho, P. D. Perettiho, M. Toporowského ad.

V r. 2017 získala 2. místo a titul laureátky na Mezinárodní soutěži L.Janáčka v Brně. Ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno natočila varhanní skladbu J.S.Bacha a G.Litaize. V současnosti studuje doktorský studijní program na HF JAMU a aktivně se věnuje koncertní a pedagogické činnosti.

Program

 • J.S.Bach - An den Wasserflüssen Babylon, BWV 653b
 • G.Litaize - Variation sur un Noël Angevin

Video záznam z koncertu

[více][méně]
JAN NEPODAL - marimba, vibraphone - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

JAN NEPODAL - marimba, vibraphone

(*1997)

Od roku 2012 je studentem oddělení bicích nástrojů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ve třídě F. Škrly. V r. 2016/2017 byl zároveň posluchačem katedry bicích nástrojů na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě prof. M. Opršála.

Pravidelně se zúčastňuje hudebních workshopů JAMU, případně Festivalu bicích nástrojů pořádaného akademií. Umělecky působil jak na domácích festivalech (Smetanova Litomyšl, Janáčkův Máj, Ostravské dny nové hudby, Janáčkovy Hukvaldy a jiné), tak v zahraničí (festivaly v rakousku, Irsku, Nizozemí, atd.).

Jeho hráčská aktivita zahrnuje různá tělesa na Moravě a Slezsku. Patří mezi ně dechové orchestry (DO Ostrava, DOM Jistebník, Májovák, atd.), se kterými procestoval značnou část Evropy, big bandy, nebo symfonické orchestry (Operní orchestr NDM, Janáčkova filharmonie Ostrava, Czech Virtuosi, Ostrava New Orchestra). Sólově účinkoval s dechovým orchestrem Májovák a Janáčkovou filharmonií Ostrava. Od ledna 2017 působí jako tympanista Janáčkovy opery při Národním divadle Brno.

Program

 • L.Janáček - The Barn Owl Has Not Flown Away, arr.M. Opršál
 • D.Fridman - Texas Hoedown
 • L.Howard Stevens - Rhythmic Caprice for Solo Marimba

Video záznam z koncertu

[více][méně]
MARTIN SCHUBERT - violoncello - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

MARTIN SCHUBERT - violoncello

(*1996)

Pochází z muzikantské rodiny. Od dětství se účastnil mnoha národních i mezinárodních soutěží. Po přijetí na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě studoval hru na violoncello u Mgr. J. Zedníčka. Koncertuje v Čr, na Slovensku, v Polsku, Německu. V mezinárodní soutěži Pro Bohemia 2012 získal 2.cenu, v roce 2015 1.cenu, titul laureáta a Cenu Nadace Bohuslava Martinů za provedení skladby B. Martinů. K posledním úspěchům patří 1.místo a titul laureáta v XVII Juliusz Zarebski Internacional Music Competition ve Varšavě 2017. Věnuje se také komorní hře. Se Slezským kvartetem získal 2.cenu na národní soutěži Klasicismus a smyčcové nástroje Brno, čestné uznání v XVII Juliusz Zarebski International Music Competition ve Varšavě a 2.cenu na mezinárodní soutěži Talents for Europe Bohdana Warchala v Dolném Kubíně, kde soubor získal i zvláštní cenu Schola Arvensis. Pravidelně se účastní mistrovských kurzů ve třídách M. Fukačové, M. Petráše, J. Schulmeistera a V. Paraschkevova. V roce 2017 vystupoval sólově s Janáčkovou filharmonií Ostrava. V současné době studuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě M. Zichy.

Program

 • L. van Beethoven - Sonata C Major op.102, Andante, Allegro vivace
 • B.Martinů - Variace na slovenskou

Video záznam z koncertu

[více][méně]
MARTIN STRAKOŠ - bassoon - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

MARTIN STRAKOŠ - bassoon

(*1993)

Vystudoval Konzervatoř Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži ve fagotové třídě MgA. M. Kubáče, bakalářské studium Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve třídě doc. Mgr. r. Novozámského a odb. as. MgA. J. Kubity a nyní tamtéž pokračuje ve studiu magisterském.

V roce 2016 a 2017 se účastnil Mezinárodní letní akademie ISA v rakouském Semmeringu pod vedením světových fagotistů r.Gallera z Vídně, C.Colomba z Lyonu či D.Jensena z Mnichova. Dále v roce 2017 získal 2. cenu ve III. kategorii na XI. Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů v Brně. Kromě fagotu se aktivně věnuje zobcové flétně, kdy se v roce 2016 stal posluchačem Církevní konzervatoře v Opavě.

Program

 • O.Nussio - Variace na Pergolesiho Ariettu

Video záznam z koncertu

[více][méně]
ANNA SYSOVÁ - clarinet - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

ANNA SYSOVÁ - clarinet

(*1996)

Během studia na Hudební škole hlavního města Prahy se stala laureátkou soutěží v italském Carlinu, ve Wroclavi, Markneukirchenu, soutěži Czech Clarinet Art v Teplicích. V roce 2014 byla sólistkou v pražském rudolfinu za doprovodu Symfonického orchestru FOK. Na soutěži Pražského jara 2015 získala Cenu Olega Podgorného. Nyní je studentkou doc. M. Poláka a V. Spilky na Janáčkově akademii v Brně. Od r. 2015 je členkou Orchestrální akademie ve Filharmonii Brno. Komorní hře se věnuje v souboru Kalabis Quinteta v Akademii komorní hudby, kde je od roku 2015 stipendistkou. V roce 2017 a 2018 byla na základě celoevropského konkurzu vybrána jako členka Gustav Mahler Jugendorchester.

Program

 • J.Brahms - Sonáta Es dur 2
 • C.Debussy - Première rhapsodie

Video záznam z koncertu

[více][méně]
PAVEL ZEMEN - piano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

PAVEL ZEMEN - piano

(*1992)

Pavel Zemen absolvoval Konzervatoř v Českých Budějovicích ve třídě MgA. M. Šimkové-Kotrčové. Účastnil se několika masterclassů: u prof. A. Vlasákové, prof. V. Nosiny, prof. J. Anera, prof. C. Moniuszko, prof. E. Indjiče.

Získal řadu cen v mezinárodních soutěžích: Pro Bohemia v Ostravě – 1. cena, Nadace B. Martinů v Praze – 1. cena, Young Academy Award v Římě – 1. cena, Euregio Piano Award v německém Geilenkirchenu – 4. cena, Mauro Paolo Monopoli Prize v italské Barlettě – 6. cena, Mezinárodní soutěž L. Janáčka v Brně – 1. cena, cena GrandPrix a doporučení „umělce 21. století“ na Mezinárodní soutěži v italském Lonigu atd. Je účastníkem 2. kola Leeds International Piano Competition 2018.

Vystoupil na významných hudebních festivalech, jako Pražské Jaro 2013, MHF Český Krumlov 2013, Le strade d’Europe 2016 ve Vilniusu, Janáček Brno 2016. Několikrát spolupracoval s Českým rozhlasem Brno a Čro3 Vltava. V současné době je studentem magisterského studia na JAMU v Brně ve třídě prof. A. Vlasákové. V roce 2017 získal prestižní stipendium v soutěži YMFE. Pravidelně koncertuje po celé České republice a blízkém zahraničí. Od roku 2017 je pedagogem Konzervatoře Brno.

Program

 • A.N.Skrjabin - Fantasie F moll, op.28
 • S.Barber - Sonáta op.26

Video záznam z koncertu

[více][méně]
KRISTÝNA ZNAMENÁČKOVÁ - piano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

KRISTÝNA ZNAMENÁČKOVÁ - piano

(*1988)

Studovala Konzervatoř Brno, španělský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, Akademii múzických umění v Praze. Magisterské studium absolvovala na brněnské Janáčkově akademii u prof. A.Vlasákové a J.Jiraského. V současné době pokračuje tamtéž v doktorském studiu zaměřeném na klavírní tvorbu B.Martinů.

Za provedení 1. klavírního koncertu S.Prokofjeva získala ocenění Nadace Antonína Moravce. Stěžejní bylo vítězství v Soutěži Nadace B. Martinů a Zvláštní cena za interpretaci Martinů Sonáty pro klavír, H 350, v r. 2015. Poté v r. 2017 provedla Klavírní kvintet č.1 se Stamicovým kvartetem v rámci Dnů B. Martinů 2017. repertoárem se zaměřuje na hudbu 20. století s akcentem právě na tvorbu B.Martinů, spolupracuje se skladatelem V. Zouharem, zúčastňuje se projektů soudobé tvorby (živé provedení 24 hodin trvající skladby E. Satieho v rámci festivalu Moravský podzim, koncertní provedení hudby A. Pärta ve spolupráci s P. Machkovou-Čadovou ad.). Je koncertně aktivní jako sólistka i komorní a ansámblová hráčka (spolupráce s PS Kantiléna a Činohrou Národního divadla Brno, se sólisty J. Krajčovičovou-Tajovskou, M. Cukrovou).

Program

 • B.Martinů - Tři české tance - Etudy
 • B.Martinů - Etudes and Polkas, II.Book (selection)

Video záznam z koncertu

[více][méně]
KRISTÝNA KŮSTKOVÁ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

KRISTÝNA KŮSTKOVÁ - soprano

(*1994)

Je studentkou šestého ročníku klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením J. Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem A.Carangelem. Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha.

Získala řadu ocenění, např. 1. cenu a cenu za interpretaci dila W.A.Mozarta v pěvecké soutěži Olomouc (2012), 1. cenu na Soutěžní přehlídce konzervatoři (2013, 2016), 1. cenu v Duškově soutěži (2014), 1. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v kategorii Operní naděje (2014) a 3.cenu v kategorii Junior (2015). Dále získala v pěvecké soutěži Olomouc (2015) 1. cenu, titul laureáta a Cenu uměleckého šéfa opery a operety Moravského divadla.

Věnuje se koncertní činnosti v Čr a v Itálii. Pravidelně spolupracuje se souborem Barocco sempre giovane a V. Hudečkem. V r. 2016 vystoupila na galakoncertě spolu se Š. Margitou a debutovala jako Pamina v Kouzelné flétně v Moravském divadle Olomouc. V r. 2017 vystoupila na závěrečném koncertě v rámci výstavy rusalka v Bohemian National Hall v New Yorku spolu se členy Lindemannova programu a představila se také v Praze jako Zuzanka v projektu RunOpeRun Figarova svatba.

Program

 • G.Rossini - Lazebník sevillský
 • L.Janáček - Kradla jsem
 • F. Liszt - Oh, quand je dors

Video záznam z koncertu

[více][méně]
EVA KÝVALOVÁ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

EVA KÝVALOVÁ - soprano

(*1988)

Absolvovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského pod vedením Mgr. M. Mac ko a nyní je studentkou 5. ročníku Akademie múzických umění v Praze ve třídě doc. H. Kaupové. V roce 2016 absolvovala studijní stáž v Manchesteru v royal Northern College of Music pod vedením Susan roper.

Jako sólistka koncertuje po celé Čr i v zahraničí. Byla pozvána k účinkování na Mezinárodním festivalu W. A. Mozarta v italském roveretu a v nedávné době koncertovala v manchesterské The Bridgewater Hall (Velká Británie).

Její divadelní začátky se datují do sezony 2012/2013, kdy jako host účinkovala v Moravském divadle Olomouc v muzikálu Noc na Karlštejně, kde ztvárnila postavu Elišky Pomořanské. V současné době účinkuje jako hostující umělec v libereckém divadle F.X.Šaldy v roli První dámy v Kouzelné flétně a také v Severočeském divadle v Ústí nad Labem v roli Leily v Lovcích perel G. Bizeta, Esmeraldy v Prodané nevěstě B. Smetany, v Mozartově Únosu ze serailu ztvárňuje roli Blondy. V sezoně 2017/2018 v Ústí nad Labem nastudovala operetu Ptáčník skladatele C. Zellera.

V sezóně 2017/2018 debutovala v Národním divadle v roli Barbariny v Mozartově Figarově svatbě a dále ji čeká v novém nastudování Libuše role Žence v produkci Národního divadla, které se poprvé uvede na festivalu v Litomyšli.

Program

 • G.Donizetti - Lucia di Lammermoor, aria Regnava nel silenzio
 • J.Massenet - Manon, aria Adieu notre petite table
 • L.Janáček - Kradla jsem

Video záznam z koncertu

[více][méně]
KATEŘINA PAŠKOVÁ - clarinet - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

KATEŘINA PAŠKOVÁ - clarinet

(*1996)

Během studia na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě P. Bohuše zaznamenala úspěchy v soutěži Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce (2013, 2014 s cenou za celkový hudební projev a za interpretaci díla B. Martinů). Úspěšně se umístila na soutěžích Jastrzebie (2016), Pro Bohemia (2017), získala také Cenu Nadace B. Martinů.

Spolupracuje s význačnými umělci, např. s klavíristy I. Kahánkem, členy Smetanova tria, klarinetistou K. Dohnalem, violoncellistou J. Hanouskem, s Moravskou filharmonií Olomouc, s Janáčkovou filharmonií Ostrava (2018). Upozornila na sebe svým recitálem v rámci Mezinárodní soutěže a hudebního festivalu Beethovenův Hradec (2016) a byla navržena pro dva koncerty v rámci MHF Leoše Janáčka (dříve Janáčkův máj).

Pravidelně se účastní klarinetových kurzů pod vedením domácích i zahraničních lektorů (K. Dohnal, I. Františák, J. Montilla, K.Wolak, G. Var ga). V závěrečném ročníku studia Janáčkovy konzervatoře, se stala současně studentkou Akademie muzyczne v Katovicích u A. Adamského.

Program

 • M. Ištvan - Sonáta pro klarinet

Video záznam z koncertu

[více][méně]
IVANA PAVLŮ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

IVANA PAVLŮ - soprano

(*1992)

Sopranistka Ivana Pavlů vystudovala zpěv na Konzervatoři Brno u Mgr. I. Sobolové Hýlové. Nyní studuje na Katedře zpěvu HF JAMU u doc. Z. Šmukaře. V prosinci 2017 debutovala ve Stavovském divadle v Praze jako První dáma v Mozartově Kouzelné flétně.

Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží (Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, Mezinárodní pěvecké soutěže Ferruccia Tagliaviniho v Deutschlandsbergu, Soutěže Nadace B. Martinů, soutěží Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž, Pěvecká soutěž Olomouc, Janáčkovy Hukvaldy aj.). Zúčastnila se pěveckých kurzů u M. Lanskoie, D. Staponkuse a I. Sylyi.

V rámci Operního studia Konzervatoře Brno a Komorní opery HF JAMU nastudovala např. roli Mirandoliny z opery Mirandolina od B. Martinů, Lise Grapin z operety Die Witwe Grapin od F. von Flotowa, Mathurine z opery L’Ivrogne Corrige od Ch.W.Glucka, Ariel/Aeolus z opery Bouře od H.Purcella ad. V roce 2016 nahrála s Moravskou filharmonií Olomouc operu Adapa in Accadian od izraelské skladatelky T. Fleischer pod taktovkou P. Vronského, účinkovala v Mši L. Bernsteina (dirigent O. rózsa). Spolupracuje s českými orchestry a barokními soubory.

Věnuje se koncertní a pedagogické činnosti. Její repertoár zahrnuje mnoho písní a árií od baroka až po současnost.

Program

 • W.A.Mozart - Così fan tutte, aria Fiordiligi Come scoglio
 • P.I.Čajkovskij - Puskaj pogibnu ja!

Video záznam z koncertu

[více][méně]
VOJTĚCH ŠEMBERA - baritone - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

VOJTĚCH ŠEMBERA - baritone

(*1995)

V r. 2017 absolvoval bakalářské studium kompozice na JAMU ve třídě profesora I. Medka. V současnosti pokračuje ve studiu zpěvu pod vedením I. Troupové tamtéž. Věnuje se jak interpretaci soudobé hudby, tak klasickému repertoáru. Jako skladatel se pak zaměřuje především na vokální a vokálně-instrumentální tvorbu. Zúčastnil se vybraných interpretačních kurzů v zahraničí (např. VENI Academy, Vocal masterclass EMA) a pěveckých mistrovských kurzů s A. Carangelem. V letech 2013 a 2014 byl oceněn čestným uznáním na mezinárodní skladatelské soutěži Generace a v roce 2015 mu bylo uděleno 2. místo v Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v kategorii Operní naděje. V r. 2017 obdržel 2. místo na Duškově pěvecké soutěži, ocenění The President of the EMA prize, 3. místo na prestižní Mezinárodní pěvecké soutěži A.Dvořáka v kategorii Junior a Píseň. V loňském roce ztvárnil postavu Papagena v Mozartově opeře Kouzelná flétna v brněnském Divadle na Orlí, ve spolupráci s Filharmonií Brno uvedl premiéru své skladby Filoktétés a zpíval barytonové sólo v kantátě Carmina Burana s Karlovarským symfonickým orchestrem. V letošním roce započal spolupráci s divadlem J. K. Tyla v Plzni, kde ztvárnil roli Horatia v opeře Hamlet od A. Thomase.

Program

 • J.Teml - Jízda na luční kobylce
 • O.Paczkowska - Katatrenia
 • J.Sibelius - 8 songs, op.61, No.4 Romeo
 • B.Martinů - Otvírání studánek Potkal jsem jeseň

Video záznam z koncertu

[více][méně]
NIKOLA URAMOVÁ - soprano - Foto Lukáš Tížek, © MHF L. Janáčka

NIKOLA URAMOVÁ - soprano

(*1994)

Sopranistka Nikola Uramová patří mezi nejvýraznější talenty nastupující mladé generace. V současné době studuje na HAMU v Praze a je také studentkou slavného italského tenoristy a školitele A. Carangela.

Vystupuje na koncertech s významnými českými orchestry a zpívala i s významnými zahraničními i českými osobnostmi jako Š. Kocán, P. Nekoranec, S. Keenlyside, Š. Margita či V. Hudeček. V roce 2017 předzpívala i samotnému P. Domingovi.

Nikola Uramová je laureátkou několika pěveckých soutěží. V roce 2014 získala první cenu v kategorii Operní naděje v Karlových Varech na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka. Mezi nejnovější ocenění se řadí třetí místo v kategorii Junior taktéž na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka v roce 2017 a třetí cena v Soutěži České filharmonie v roce 2018.

Program

 • A.Dvořák - Rusalka Měsíčku na nebi
 • L.Janáček - Mám těžkou hlavu

Video záznam z koncertu

[více][méně]

Kontakt

Institut umění – Divadelní ústav, Celetná 17, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 809 195, Mobil: +420 603 584 218, Email: lenka.dohnalova@idu.cz